Web sitemize üye ol, ilk siparişine özel %30 indirim fırsatını yakala!

Aydınlatma Metni (Müşteriler)

 JANNE CARE KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 

MÜŞTERİLER İÇİN 

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ HAKKINDA AYDINLATMA METNİ 


Veri sorumlusu sıfatıyla Janne Care Kozmetik Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi, “www.jannecare.com” internet sitesinden veya İnstagram adlı sosyal medya uygulaması vasıtasıyla yapılan mesafeli satış sözleşmesi kapsamında, alıcının/müşterinin, ad, soyad, TC kimlik numarası, cinsiyet, mail adresi, telefon numarası, adresi, iban bilgisi, kredi kartı bilgisi, kullanmış olduğu çerezler, sipariş bilgileri, sipariş için özel olarak oluşturulmuş ise sipariş notu/kartı, fatura bilgileri, müşteri yorumları, miles&smiles numarası, hes kodu, çerez kayıtları, çeğrı merkezi ses kayıtları, alışveriş geçmişi, açık veya örtülü kullanıcı reytingleri, IP Adresi Bilgileri, İnternet Sitesi Giriş Çıkış Bilgileri, Kullanıcı Adı Bilgileri, Şifre Bilgileri, Bağlantı Zamanı / Süresi gibi Trafik Verileri ile internet tarayıcınızdaki tercihlerinize göre toplanabilecek lokasyon verilerinize ait kişisel verilerini; 

1. Mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün doğru alıcıya ve doğru adrese teslim edilebilmesi, 

2. Siparişle ilgili bir problem yaşandığında veyahut da kargo esnasında alıcıya ulaşılamadığında alıcıyla iletişim kurulabilmesi, 

3. Siparişle ilgili talep, şikayet vs. olduğunda iletişim kurulabilmesi, 

4. Alıcı/müşteri adına fatura düzenlenebilmesi, 

5. Düzenlenen faturanın alıcıya e posta aracılığıyla iletilebilmesi, 

6. Finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi, 

7. Gerektiğinde hukuksal sürecin yürütülmesi, 

8. Reklam, kampanya ve promosyon süreçlerinin yürütülmesi, 

9. Saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi; 

10. Veri sorumlusu işlemelerinin güvenliğinin temini, 

11. Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi; 

12. Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi; 

13. Müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi 


amaçlarıyla sınırlı olarak işlenmektedir. 

Yukarıda belirtilen kişisel veriler, internet sitemizdeki üyelik formları, hesabım sayfası içeriğinde yer alan ve tercihinize bağlı olarak doldurulabilecek alanlar, talep ve başvurularınız, sözleşmeler, kampanyalar ve üçüncü taraf kimlik doğrulama sistemleri (Ör: Google Login, Facebook Login vb.) vasıtasıyla toplanmaktadır. 

Müşteri/ alıcı ile kurulan sözleşmeler kapsamında, mevzuata uygun bir şekilde (ürünün gönderimi için) kargo şirketleri, (ürüne ilişkin ödemenin alınabilmesi için) bankalar ve diğer ödeme kuruluşları, (teslimat vb. hususlarda bilgi vermek üzere) toplu SMS / e-posta gönderiminde çalışılan iş ortaklarımıza ve (gerektiğinde satış sonrası hizmetler için) tedarikçilerimize ve işbirliği içerisinde olduğumuz ve ortak kampanya yapılan iş ortakları ile paylaşılmaktadır.

Bu kişisel veriler, her ne kadar veri sorumlusu tarafından yurtdışına bizzat aktarılmasa da müşterinin internet tarayıcılarına giriş olduğu bilgiler, internet tarayıcılarının yurt dışı kaynaklı olması sebebiyle yurt dışına aktarım yapılabileceğinin bilgisini paylaşmak isteriz. 

Bu kişisel veriler, Kişisel Verileri Koruma Kanunun 5/1 maddesinde belirtilen “kişinin açık rızasıyla”, 5/2-c “Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması” ve 5/2-ç maddesinde yer alan “Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir. 

Kişisel Verileri Koruma Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe göre veri sorumlusunun “Şerifali Mah. Turcan Cad. No: 49A Ümraniye / İstanbul” adresine veya info@jannecare.com e posta adresine yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Saygılarımızla