Web sitemize üye ol, ilk siparişine özel %30 indirim fırsatını yakala!

Açık Rıza Metni

 JANNE CARE KOZMETİK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 

AÇIK RIZA BEYANI 


İlgili kişi, www.jannecare.com internet sitesinden yapılan ve “Janne Care @ Buse Alpdoğan” isimli instagram hesabından yapılan mesafeli satış sözleşmesi kapsamında işlenmek üzere, “ad, soyad, TC kimlik numarası, cinsiyet, mail adresi, telefon numarası, adresi, iban bilgisi, kredi kartı bilgisi, kullanmış olduğu çerezler, sipariş bilgileri, sipariş için özel olarak oluşturulmuş ise sipariş notu/kartı, fatura bilgileri, müşteri yorumları, miles&smiles numarası, hes kodu, çerez kayıtları, çeğrı merkezi ses kayıtları, alışveriş geçmişi, açık veya örtülü kullanıcı reytingleri, IP Adresi Bilgileri, İnternet Sitesi Giriş Çıkış Bilgileri, Kullanıcı Adı Bilgileri, Şifre Bilgileri, Bağlantı Zamanı / Süresi gibi Trafik Verileri ile internet tarayıcınızdaki tercihlerinize göre toplanabilecek lokasyon verileriniz” işlenecektir. 

1. Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği: 

1. Mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün doğru alıcıya ve doğru adrese teslim edilebilmesi, 

2. Siparişle ilgili bir problem yaşandığında veyahut da kargo esnasında alıcıya ulaşılamadığında alıcıyla iletişim kurulabilmesi, 

3. Siparişle ilgili talep, şikayet vs. olduğunda iletişim kurulabilmesi, 

4. Alıcı/müşteri adına fatura düzenlenebilmesi, 

5. Düzenlenen faturanın alıcıya e posta aracılığıyla iletilebilmesi, 

6. Finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi, 

7. Gerektiğinde hukuksal sürecin yürütülmesi, 

8. Reklam, kampanya ve promosyon süreçlerinin yürütülmesi, 

9. Saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi, 

10. Veri sorumlusu işlemlerinin güvenliğinin temini, 

11. Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, 

12. Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi, 

13. Müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi 


amaçlarıyla işlenmektedir. 

2. İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere Aktarılabileceği: 

Müşteri/ alıcı ile kurulan sözleşmeler kapsamında, mevzuata uygun bir şekilde (ürünün gönderimi için) kargo şirketleri, (ürüne ilişkin ödemenin alınabilmesi için) bankalar ve diğer ödeme kuruluşları, (teslimat vb. hususlarda bilgi vermek üzere) toplu SMS / e-posta gönderiminde çalışılan iş ortaklarımıza ve (gerektiğinde satış sonrası hizmetler için) tedarikçilerimize ve işbirliği içerisinde olduğumuz ve ortak kampanya yapılan iş ortakları ile paylaşılmaktadır. 

Kişisel verileriniz veri sorumlusu tarafından bizzat yurt dışına aktarılmamaktadır. Ancak yurt dışı kaynaklı uygulamaların kullanılması halinde (whatsaap, facebook, instagram, drive vb.) bu uygulamaların kullanılmasının bir sonucu olarak kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmakta olduğunun bilgisini paylaşmak isteriz.

3. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi: 

Kişisel verileriniz, Kişisel Verileri Koruma Kanunun 5/1 maddesinde belirtilen “kişinin açık rızasıyla”, 5/2-c “Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması” ve 5/2-ç maddesinde yer alan “Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir. 

Şirketimiz, aynı zamanda anılan kanunun 4. maddesinde yer alan ilkeler çerçevesinde verilerinizi işlemektedir. 

4. Veri Sahibinin, Kanunun 11. Maddesinde Sayılan Hakları: 

Kişisel Verileri Koruma Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, sitemizde yer alan KVK başvuru formunu doldurarak, posta veya kargo aracılığıyla “Şerifali Mah. Turcan Cad. No: 49A Ümraniye / İstanbul” adresine veya info@jannecare.com mail adresine yazılı olarak iletebilirsiniz. 

İşbu metni onayladığınızda, işbu metinde sayılan kişisel verilerinizin işlenmesine ve yurtdışına aktarılmasına açık rıza vermiş olacaksınız. 

Saygılarımızla